Business Development Seminars – wrzesień 2020

Business Development Seminars to całodniowe szkolenie rozwojowe, organizowane raz na jakiś czas w południowej części Polski, w Częstochowie. Z uwagi na stan pandemiczny oraz zakaz prowadzenia imprez masowych, we wrześniu 2020 r. został przeniesiony do internetu, gdzie mogliśmy się spotkać w większym gronie. W Poniższym artykule znajdziesz krótkie sprawozdanie z imprezy oraz moje przemyślenia na jej temat.

Magia internetów

Bardzo cieszę się, że żyjemy w czasach tak zaawansowanej technologii, bo pomimo obostrzeń na BDS-ie w pewnym momencie licznik wskazywał ponad 1000 osób. A to wszystko można było oglądać na plaży, w łóżku, w ogrodzie, albo przy biurku czy podczas zbierania jeżyn. Dzięki technologii jest jeszcze jeden duży plus. Wydarzenie to możemy obejrzeć w dowolnej chwili i jeśli czegoś nie zauważyliśmy, możemy się cofnąć do transmisji. Więc jeśli chcesz zobaczyć to wspaniałe wydarzenie na własne oczy, poniżej znajdziesz film na portalu YT. Smacznego!

Business Development Seminars – Jedno zdanie

Eventy firmowe są super. Wiele razy słyszałem już, jak część ludzi przyjeżdża na BDS nawet po jedno zdanie, które może zmienić ich życie. Osobiście się na nic takiego nie nastawiam, ale dzisiaj padło jedno zdanie, które zapisałem i zapamiętałem i jakąś strunę w mojej duszy poruszyło:

Sukces jest czymś, co przyciągasz, poprzez jakim to człowiekiem się stajesz.

Ostatnio rozmawiałem z moim znajomym Rafałem na temat tego, jak to jest, że są ludzie, którzy mają wiedzę, umiejętności, pracują bardzo mocno, mają cel a mimo to, nie osiągają żadnego sukcesu. Na myśl historycznie nasuwa mi się tu obrazek braci Wright i Samuela Pierpoint Langleya. Jeśli to drugie nazwisko nic Ci nie mówi, to nic dziwnego, ale gdy wpiszesz je do Wikipedii, przedstawi się dosyć ciekawy obraz. Otóż w skrócie, Samuel był fizykiem, przeprowadzał badania lotnicze, miał wsparcie rządowe i koneksje wśród największych inżynierów z Harvardu. Jednak to dwóm braciom, prowadzącym sklep z rowerami udało się przeprowadzić pierwszy załogowy lot na kartach historii.

Z logicznego punktu widzenia, ta historia nie ma totalnie żadnego sensu. Tak naprawdę jedynym wyjaśnieniem, w którym najłatwiej mi to ubrać jest Energia, jaką człowiek posiada. Nie mówię tu o entuzjazmie, bo sukces potrafi zarówno osiągnąć człowiek wybuchowy, jak i spokojny. Energia duchowa, po integrowane emocje, coś, czym człowiek emanuje od środka. Będę jeszcze o tym pisał na tej stronie, bo to nie jest temat na dziś, ale zdecydowanie zdanie “Sukces jest czymś, co przyciągasz, poprzez jakim to człowiekiem się stajesz.” drga mi w duszy.

Wystąpienia Business Development Seminars – Piotr Pacyga

Piotr Pacyga jest gościem, który jak coś powie, to zawsze rozwala mnie na łopatki. Do dzisiaj pamiętam pierwsze szkolenie, jakie obejrzałem od niego i byłem tak zachwycony, że musiałem do niego napisać osobiście. Piotr szukał akurat rekomendacji i tak oto moja wypowiedź wyświetliła się na głównym ekranie następnego szkolenia (za co bardzo mu dziękuję).

No ale mniejsza, dzisiaj Piotr nas zbombardował prezentacją na temat 4 czynników sukcesu i nawet jeśli masz obejrzeć tylko fragment BDS, to polecam Ci wystąpienie Piotra. Jest pierwszym mówcą, także łatwo go znajdziesz w nagraniu wyżej. Nawet podam Ci pierwszy czynnik sukcesu, aby bardziej Cię zachęcić do obejrzenia tego materiału i poznania trzech kolejnych.

 1. Wiara
  1. Uwierz, że to jest możliwe
  2. Zacznij wierzyć, że TY jesteś w stanie to zrobić
  3. Uwierz, że właśnie TY na to zasługujesz
  4. Zacznij marzyć

Business Development Seminars – Awanse Part

Po tym przyszła pora na pierwsze awanse i naprawdę zapiera dech w piersiach, gdy widzisz nazwisko osoby z Twojego zespołu, która osiągnęła pierwsze awanse. Tym bardziej że ta osoba jest z Kanady. Nigdy nie byłem w Kanadzie, ale mam tam rozwijającą się grupę i to jest potęga marketingu sieciowego i działań online. Poza tym uwierz mi, czasem sukces osoby z grupy cieszy bardziej niż własny. Zresztą kto by nie chciał pracować z osobą lepszą od siebie?

BDS – Sesja zdrowa i produktowa

Na sesji zdrowia zapamiętałem wskazówki dotyczące picia wody, która jest głównym płynem, który powinniśmy spożywać, ale bardziej urzekła mnie sesja produktowa, firma, z którą współpracuje, wypuszcza linię balsamów do rąk i szamponów, a wszystko w pięknych błękitnych aloesowych kolorach, zgrywających się z resztą serii. (Ja się jaram). Dodatkowo wspomniano o czymś, co wilczki lubią najbardziej, czyli aplikacji do treningu, ale tutaj żadnych szczegółów nie wyłapałem.

BDS – Historie ludzi sukcesu

Firma, produkty etc. ale to człowiek jest w centrum. Przyszła kolej na historie ludzi, którzy osiągnęli wysokie rangi i zakwalifikowali się na odbiór nowego samochodu z salonu. Jaram się jak pochodnia, gdy słyszę jak młodzi ludzie, mający po 20 kilka lat osiągają awanse na samochody i zarobi przekraczające 10, a nawet 20 tysięcy i to nie jednorazowo, ale miesięcznie. Tym bardziej, gdy sami mówią, że nie mieli żadnego doświadczenia, i wszystkiego nauczyli się tutaj. Na dodatek cieszę się, że są to ludzie, z drużyny, do której sam należę, czyli TeamRR. Jeśli posiadasz Facebooka i chcesz się zapoznać z tymi możliwościami, to kliknij zdjęcie poniżej. Możesz też napisać do mnie tam osobiście lub wypełnić ankietę.

Sówka

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał, chociaż częściowo o wystąpieniu mojej mentorki, coach i przewodniczki duchowej. Kobiety, która pomogła mi przywrócić wiarę w siebie, przerobić traumy, zbudować tablicę marzeń, marzyć od nowa, czy wyjść z nałogów. Żeby nie było, wiem, że podała mi tylko pomocną dłoń, bo nikt nie zrobi niczego za Ciebie. Czasem ten drogowskaz potrafi człowiekowi uratować tyłek. Uwielbiam jej historię o koszykówce, pracy w korporacji, terapii oraz tego, jak to się zaczęło. Chcesz ją poznać? 🙂 kliknij tutaj.

BDS – Wsparcie

Jeśli masz w życiu więcej niż inni, to zbuduj większy stół, a nie wyższe ogrodzenie. Przybliżono nam akcje charytatywne, które łączą się z firmą, w której działam. Help Furaha pomaga budować warunki do życia dla dzieci w Kenii i tak oto zapamiętałem dwie akcje. KUP PAN DZIAŁKĘ — gdzie można zakupić działkę pod budowę szpitala. KOZI MLM — gdzie zakupiono kozy, które będą rozmnażane i oddawane rodzinom potrzebującym.

Podsumowanie.

Uwielbiam wydarzenia firmowe, zwłaszcza gdy mogę się, chociaż wirtualnie spotkać z ludźmi, którzy budują wiarę w człowieku. Każde jest dla mnie niezapomniane, czy to z powodu jednego zdania, czy z całości. Warto mieć środowisko, które będzie Cię wspierać, inspirować i dodawać Ci skrzydeł. A jeśli chcesz znaleźć się w takim środowisku, kliknij zdjęcie poniżej i obejrzyj krótki film, na pewno nie będziesz zawiedziony.

Zaufaj mi, jestem inżynierem
Alexander

Business Development Seminars

10 thoughts on “Business Development Seminars – wrzesień 2020”

 1. Wow Alex
  Jestem pod ogromnym wrażeniem fantastycznych treści jakie czytam na Twoim blogu!
  Czytam to jak ciekawą książkę która tak pochłania że przeczytałam jednym tchem

 2. No i po tym wpisie mam odczucie, że ominęło mnie coś wartościowego, a przy okazji cieszę się, że jest opcja takich wydarzeń online bo to oszczędza czas i niejednokrotnie pieniądze, świetny wpis 🙂

  1. No i zawsze można do tego wrócić :). Co prawda nic nie zastąpi wydarzeń na żywo ale to zawsze jest super opcja dla osób, które naprawdę nie mogą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *