Educamp

Educamp to cykl szkoleń rozwojowych, piąte z kolei wydarzenie odbyło się 25.07.2021. Ich bardzo charakterystyczną cechą jest dostępność zdalna. Educamp jest odpowiedzią na postawione czasy pandemii, gdy organizowanie stacjonarnych wydarzeń na dużą skalę zostało bardzo utrudnione. Dla chcącego zawsze jest metoda i rozwiązanie. A nawet jeśli metody nie ma, to kreatywny umysł jest w stanie ją stworzyć.

Mental

Co mnie osobiście urzekło, to że mało która firma stawia na rozwój mentalny człowieka. Wszędzie słyszymy tylko o technikach sprzedażowych. Technikach motywacji. Technikach prowadzenia sprzedaży i innych podobnych. Na logikę oczywiście można stwierdzić, że skoro chcemy przyciągnąć do siebie nowych członków organizacji, to powinniśmy robić spotkania, czy zapraszać na prezentację.

Jednak okazuje się, że jest totalnie na odwrót. Jeśli zadbamy o swoje dobre samopoczucie, to sami przyciągniemy odpowiednich ludzi do naszego życia. W dodatku, jeśli faktycznie jakieś działanie będzie musiało zostać podjęte, to wykonamy je bez wysiłku i tak naprawdę nie włożymy w nie dużo pracy. To właśnie życie efektem prowadzi nas do niego. Tutaj przypominają mi się metody Nevilla Goddarda pod tytułem „żyj w zakończeniu”. Całe clou tej idei jest pytanie. Jak byś się czuł/czuła, gdyby to już się stało? Zauważ, że Twoje uczucia już istnieją i Twój stan już istnieje pomimo tego, że w świecie ziemskim jeszcze nie ma tych efektów. Tak naprawdę to one już istnieją, ale jest to dużo bardziej obszerny temat do opracowania.

Wolność finansowa i bogactwo

Na Educamp dowiedzieliśmy się także o różnicach pomiędzy wolnością finansową i bogactwem. Okazuje się, że tak naprawdę do wolności finansowej nie są wymagane miesiące przygotowań. Pierwsza kwestia to określenie swoich kosztów stałych i wydatków. Do tych mogą się zaliczać wszelkiego rodzaju rachunki za prąd, wodę, najem, paliwo, abonamenty i jedzenie. Jak już to sobie ustalimy, ile wydajemy miesięcznie, to wiemy, do czego dążyć. Wolnymi finansowo stajemy się, gdy nasz przychód pasywny będzie pokrywać te podstawowe koszty. Mimo że już to wiedziałem, to było dobre odświeżenie wiedzy. Przypomniałem sobie, że wcale nie trzeba zarabiać 50 tys. zł miesięcznie by być wolnym finansowo. Dla mnie aktualnie wolność finansowa zaczyna się tak naprawdę od około 1,5 tysiąca zł miesięcznie. Oczywiście to nie oznacza, że nie możesz zarabiać więcej przecież :).

Podusmowanie – Educamp

Educamp to niesamowite rozwijające wydarzenie. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Cieszę się, że firma stawia nie tylko na rozwój technik, ale także na rozwój mentalny. To właśnie od rozwoju mentalnego zależy 90% naszego sukcesu. Wedle powiedzenia, możesz mieć najlepsze narzędzia, ale jak Twoja skrzynka na narzędzia jest rozwalona, to nie będziesz w stanie ich użyć. Weźmy przykład skrzypiec stradivariusa. Jeśli damy je komuś, kto jest mistrzem skrzypiec, wydobędzie się z nich przepiękna muzyka. Jak damy je natomiast zwykłej osobie, jego rzępolenie przyprawi nas o mdłości. A to przecież są te same skrzypce. Drogi czytelniku, jeśli ten artykuł Ci się spodobał, zostaw po sobie komentarz oraz udostępnij ten wpis na swoich socjal mediach. Jeśli interesuje Cię dostęp do tego typu szkoleń, zajrzyj na zakładkę Zarabiaj ze mną. Inne artykuły znajdziesz także, klikając tutaj. A ja życzę Ci, byś został żywą legendą w tym życiu.

Alexander

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *