Profilowe

PROfilowe w 5ciu punktach.

Zdjęcia profilowe na Facebooku to pierwsza rzecz rzucająca się oczy po wejściu na naszą stronę. Facebook często stanowi naszą drugą wizytówkę zwłaszcza przy budowaniu marki osobistej przy użyciu internetu. Warto więc zadbać o to by rzucało się w oczy i przyciągało uwagę. Głównym zadaniem Twojego profilowego powinno być to, by ktoś znający Cię wcześniej tylko z internetu miał okazję od razu Cię rozpoznać na żywo.

Punkt 1. Ostrość

Być może wydaje się to banałem, ale pierwszą rzeczą, o którą powinieneś zadbać, jest to, by zdjęcie było ostre, wyraźne. Mimo wszystko widzę mnóstwo zdjęć zrobionych w kiepskiej jakości, przeważnie z ręki w postaci selfie. Itd. Oczywiście, jeżeli masz drobną wprawę w robieniu zdjęć to na uda Ci się zrobić dobre zdjęcie profilowe. Jeżeli nie, to najlepiej poprosić kogoś o pomoc.

Punkt 2. Jedna osoba na zdjęciu

Przy okazji warto też wspomnieć, że powinieneś być jedyną osobą na tym zdjęciu. Czasem widzę zdjęcia z imprez lub kilku facetów, lub kilka dziewczyn na jednym profilowym i zastanawiam się, z którą osobą właśnie rozmawiam.

Punkt 3. Profilowe tło

Zadbaj o to, by tło było jak najbardziej jednolite. Twoje profilowe powinno skupiać się na Twojej twarzy, a nie na mnóstwie rzeczy znajdujących się w tle. Kolor tła zależy oczywiście od charakteru zdjęcia. Najbardziej przyciągające kolory to czerwony i żółty. Czerwony jest bardziej agresywny dynamiczny zaś żółty bardziej przyjacielski. Nie bez powodu ukochanej osobie daje się róże czerwone a przyjaciółce żółte. Dobrym pomysłem będzie także umieszczenie tła szarego, kojarzącego się z powagą, czystością. Złym pomysłem jest za to stosowanie tła niebieskiego, gdyż jest to kolor zlewający się z resztą Facebooka.

Punkt 4. Przejdźmy do postawy

Twoje profilowe powinno być aktualne. Jeżeli np. jako facet zapuściłeś niedawno brodę, to powinieneś swoje zdjęcie wstawić z już zapuszczoną brodą. Jeżeli jako kobieta zmieniałaś kolor/długość włosów to powinnaś wstawić zdjęcie z nową fryzurą. Ważne są także elementy charakterystyczne, takie jak np. okulary, jeśli chodzisz w nich często.

Oczy powinny być skierowane na kamerę i twarz odsłonięta z włosów (i takie zdjęcia się zdarzają). Jeśli chodzi o uśmiech, to dobrze jak jest, ale jak nie ma, to też jest dobrze. Nie do każdego pasuje i ja np. wolę swoje zdjęcia bez uśmiechu. A jak sprawić by był? Do facetów zawsze mówię, by wyobrazili sobie biust swojej dziewczyny bądź ulubionej aktorki, jeśli tej pierwszej nie mają. Niestety nie wiem, co działa na płeć żeńską, ale jeśli swojemu facetowi pokażecie piersi, to dowiecie się, o jaki rodzaj uśmiechu chodzi :).

Ubiór — tutaj nie należy przesadzać i wskakiwanie w pełny garnitur czasem jest złym pomysłem i nie każdemu to pasuje, zwłaszcza jeśli dopiero zaczyna budować swój wizerunek. Z drugiej strony wszystkie przesadyzmy mogą być źle odebrane. Jeśli nie wiesz co włożyć, to po prostu załóż koszulę.

Punkt 5. Profesjonalne profilowe

Zachęcam Cię do tego, by skorzystać z pomocy profesjonalisty. Najlepiej jeszcze jakby był to znajomy Ci fotograf, ponieważ dobierze kompozycję zdjęcia odpowiednio do Twojego charakteru. Przeważnie koszt jednego zdjęcia to około 100 zł na dzisiaj a profilowa fotka na pewno posłuży Ci długo i pozytywnie wpłynie na budowę Twojego wizerunku w internecie. Sam osobiście udałem się do studia ParadizArt i jestem bardzo zadowolony z rezultatów tej sesji.

Podsumowanie

Drogi czytelniku w powyższym artykule przedstawiłem Ci najważniejsze czynniki, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze zdjęcia profilowego. Jeżeli ów artykuł był dla Ciebie pomocny, zostaw pod spodem swój komentarz. Zachęcam Cię także do zajrzenia strony o mnie. Jeśli natomiast chciałbyś ze mną współpracować lub dowiedzieć się, czym się zajmuję, to zachęcam Cię do kliknięcia banneru poniżej i obejrzenie prezentacji.

9 thoughts on “PROfilowe w 5ciu punktach.”

  1. I właśnie musze sobie te punkty zebrać w kupę i przygotowac nowe profilowe, bo aktualne już… nie jest aktualne:) heh, szewc bez butów chodził 🙂

  2. Fajnie że zwracasz uwagę na takie rzeczy myślę ze to będzie dla wielu przydatne.
    Ja też nie lubię jak ktoś ma na zdjęciu profilowym kilka osób 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *