PRzekonania

Przekonania – klucz do sukcesu w mlm

Przekonania w biznesie to kluczowa sprawa naszej sprawności. Dzięki odpowiednim przekonaniom możemy dojść do olbrzymiego bogactwa, szczęścia, ale też ponieść fatalną klęskę i zostać przygnieceni na bardzo długi czas. W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić swoje własne przekonania. Opowiem Ci także jak zacząć eliminować stare i wspierać nowe. Przygotuj się, bo być może właśnie dzisiaj będziesz mógł odmienić swoje dotychczasowe efekty.

Jakie mam przekonania?

W biznesie MLM często wykonujemy tzw. telefony, w celu ustawienia się na spotkanie lub prezentacji biznesowej. Jeśli działasz w jakikolwiek inny sposób to w porządku. Tylko przełóż to na swój sposób działania. A teraz wyobraź sobie, że… ALBO NIE! aChwyć teraz za telefon i zadzwoń do osoby, i umów się z nią na prezentację. Nie żartuję. Zrobiłeś? Czy jednak strach Cię powalił? Jakie myśli pojawiły się przy tym? Czy były to myśli “tak, zrobię to, dam radę, jestem liderem, jestem zajebisty etc.” czy raczej “jestem beznadziejny, nikt tego biznesu nie chce, on się i tak nie umówi, to jest bez sensu”. To już znasz swoje przekonania.

Zwróć też uwagę na reakcję swojego ciała. Kiedy się działa lepiej? Gdy jesteś zadowolony, wyluzowany i uśmiechnięty a może jak się spinasz i drżysz przed każdym telefonem byle by czegoś nie spieprzyć? Nasze ciało to doskonały sygnalizator tego, czy jest w nas lęk, czy radość. Spokojnie, lęk można uwolnić. Jeśli dzisiaj Twoje przekonania Cię wspierają i pomagają, to na pewno idziesz do przodu, ale jeśli tak nie jest, to możesz się znaleźć w nawet w depresji. Spokojnie, zawsze możesz coś zmienić.

Przekonania to nie fakty!!!!

Przekonania to nie fakty i każdą sytuację w naszym życiu możemy rozumieć dwojako. Pewnie znasz to powiedzenie, że co nas nie zabije, to nas wzmocni, ale przyjrzyjmy się mu bliżej. Do każdego faktu możemy dopisać znaczenia. To emocje właśnie powodują, że płaczemy, gdy rozstajemy się z drugą osobą i ogólnie jest nam źle. W rzeczywistości w widoku z 3. osoby nic się nie stało, po prostu para się rozeszła. Nasze emocje owszem są bardzo ważne, lecz to, jak interpretujemy fakty, ma kluczowe dla nas znaczenie.

Za przykład podaję swoją historię, w której miałem około 7 kobiet w dotychczasowym życiu. Po ostatnim rozstaniu długo myślałem, że po prostu jestem do dupy i nikt mnie więcej nie zechce. Trwało to naprawdę długo a mój stan się coraz bardziej pogarszał. Doszło nawet do tego, że gdy chciałem do kogoś zagadać, to myślałem sobie “skoro 7 kobiet mnie nie chciało to i ta mnie na pewno nie zechce” przecież jestem do dupy — to oczywiste. Dopiero jakiś czas temu usłyszałem, że mogę to przekonanie podważyć. Przecież skoro stworzyłem 7 związków, tzn. że ktoś mnie chce, że ktoś ze mną poszedł do łóżka, że pojechaliśmy na wakacje, poszliśmy na randkę, tzn. że potrafię.

Szukaj dowodów

Wiele osób zaczyna tę drogę z pisaniem afirmacji. Biorą kartkę i piszą “jestem świetnym liderem” 20 razy a podświadomość mówi nam, że to nieprawda. Przywracają się wtedy mieszane uczucia, a to często prowadzi do autosabotażu, jeśli trwa dłużej. Bo tak naprawdę nie wiemy, o co chodzi ani w którą stronę mamy się zabrać.

Przekonania są jak stół. Jeśli powiesz sobie “jestem świetnym liderem” to masz już blat, ale na samym blacie nie da się długo funkcjonować. Jeśli dodasz do tego blatu nogi, to zacznie on już stać bardziej stabilnie. Im więcej tych nóg dostarczysz, tym stabilniejszy stół powstanie.

Nogi, o których mowa, to dowody. Możesz stwierdzić “jestem świetnym liderem, bo: ” (tutaj wymieniam kilka swoich)

  • Robię regularnie zamówienia
  • Jestem na szkoleniach mojego teamu
  • Zarejestrowałem przynajmniej jedną osobę do biznesu
  • Nigdy się nie poddałem
  • Chodzę na Coaching
  • Słucham audiobooków samorozwojowych
  • Czytam Książki
  • Jestem Sumienny
  • Działam codziennie
  • Wykonuję strategie zalecone od mojego lidera

Wcale nie musisz mieć ogromnego sukcesu i na pewno znajdziesz jakiś dowód, że tym liderem jesteś. Nawet to, że czytasz ten artykuł, to znak, że chcesz się rozwijać, że szukasz i nawet jeśli tego nikt Ci nie powiedział dzisiaj ,to JESTEM Z CIEBIE DUMNY!!!!! 🙂

Przekonania

Zadanie dla Ciebie

Weź kartkę, zapisz wspierające Cię przekonania i znajdź jak najwięcej dowodów, które ku temu świadczą. Nie zapisuj żadnego “ale” po prostu tworzymy w tym momencie nowy schemat, który ma Cię wspierać w Twojej drodze do celu. Chcę Ci powiedzieć, że nie zawsze będzie kolorowo i czasem (a na początku często) wymaga to sporo pracy, by to zmienić. Z Każdym razem będzie łatwiej. Jeśli będziesz mieć gorszy dzień, wracaj do tego zeszytu i zobacz, co zapisałeś. Ja też go często czytam, często po kilka razy. Jeśli artykuł Ci się spodobał, to zostaw po sobie komentarz i udostępnij osobie, która go potrzebuje.

Dbaj o Siebie

Alexander

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *